USG Struktur Drobnych U Małych Zwierząt

poziom średniozaawansowany i zaawansowany

10-12.05.2019r.

Szkolenie obejmuje aż 25 h warsztatów, materiały szkoleniowe oraz obiad. Uczestnicy otrzymają: certyfikaty, przykłady profesjonalnych opisów USG oraz 25 punktów edukacyjnych.

Mała liczba uczestników gwarantuje bardzo wysoki poziom i dostępność szkolenia, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3-4 osobowych grupach. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach firmy Mindray. Zadbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy. 

Warsztaty pomogą Państwu uchwycić sondą dostęp do najbardziej ukrytych, drobnych narządów , takich jak : krtań, tchawica, tarczyca, gruczoł ślinowy, węzły chłonne zagardłowe oraz węzły chłonne na terenie jamy brzusznej i klatki piersiowej, nadnercza, trzustka, pęcherzyk żółciowy, przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe, wpust i część odźwiernikowa żołądka, brodawka dwunastnicy,połączenie biodrowo-ślepo-okrężnicze u psów i kotów oraz pomocne będą w odpowiednim ultrasonograficznym interpretowaniu ich budowy. 

Dzięki bardzo dużej liczbie pacjentów, którzy są dla Państwa przygotowani do badania ultrasonogarficznego będziecie Państwo mogli przy wsparciu naszych doświadczonych i bardzo zaangażowanych prowadzących odkryć obrazy fizjologiczne, jak i patologie występujące w tych drobnych narządach.

Całkowity koszt szkolenia to 1600 zł za osobę

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
69105019241000009223054637

odbiorca: Redline s.c.

PROWADZĄCY

DR N. WET. ANNA ŁOJSZCZYK - SZCZEPANIAK

W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych i ultrasonograficznych

lek. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel małej suni "Lady"

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW oraz 2-letniego kursu USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG ciekawe przypadki

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek 10.05.2019r.


12:00-15:30
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk - Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące:
dróg żółciowych (pęcherzyk żółciowy, przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe) struktur małych przewodu pokarmowego (wpust i część odźwiernikowa żołądka, brodawka dwunastnicy, połączenie biodrowo-ślepo-okrężnicze) trzustki.


15:30-16:00
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem


16:00-20:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak

Sobota 11.05.2019r.


9:00-14:00
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące:
nadnerczy węzłów chłonnych (na terenie jamy brzusznej i śródpiersia)
Wykład, lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka:
Krtań i tchawica – budowa fizjologiczna i wybrane patologie w USG.


14:00-15:00
Przerwa obiadowa


15:00-20:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak

Niedziela 12.05.2019r.


9:00-12:30
Wykład , lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka:
Tarczyca – budowa fizjologiczna i wybrane patologie w USG.
Gruczoł ślinowy w obrazowaniu ultrasonograficznym.
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące węzłów chłonnych zagardłowych


12:30-13:00
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem


13:00-17:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak

BRAK WOLNYCH MIEJSC. ZAPRASZAMY W INNYM TERMINIE