USG Struktur Drobnych U Małych Zwierząt

poziom średniozaawansowany i zaawansowany

11-13.05.2018r.

Ślinianki, węzły chłonne na terenie szyi: żuchwowe, zagardłowe, szyjne głębokie i powierzchowne, krtań, tchawica, poszczególne mięśnie szyi, tarczyca, przytarczyce, naczynia główne szyi, wpust, poszczególne części żołądka, odźwiernik, naczynia wątroby, trzustka, dwunastnica, brodawka dwunastnicy, ujście biodrowo- ślepo- okrężnicze, nadnercza, główne i drobne naczynia jamy brzusznej, przestrzeń zaotrzewnowa, węzły chłonne jamy otrzewnej oraz pozaotrzewnowe, drogi żółciowe zewnątrzwątrobowe, śródpiersie i jego elementy anatomiczne. Wszystkie wyżej wymienione, drobne struktury na tych warsztatach przestały być tajemnicą. Uczestnicy nauczyli się lokalizacji oraz oceny każdego z nich. Badania odbywały się w grupach 3-osobowych, na ogolonych wcześniej pacjentach. Używaliśmy aparatów klasy premium firm Mindray oraz Samsung, wyposażonych w sondy liniowe oraz mikrokonweksowe. Zapraszamy na kolejne edycje naszych szkoleń!

PROWADZĄCY

DR N. WET. ANNA ŁOJSZCZYK - SZCZEPANIAK

W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych i ultrasonograficznych

lek. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel małej suni "Lady"

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek 11.05.2018r.


12:00-15:30
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk - Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące:
dróg żółciowych (pęcherzyk żółciowy, przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe) struktur małych przewodu pokarmowego (wpust i część odźwiernikowa żołądka, brodawka dwunastnicy, połączenie biodrowo-ślepo-okrężnicze) trzustki.

15:30-16:00
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

16:00-20:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Adam Gierulski

Sobota 12.05.2018r.


9:00-14:00
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk- Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące:
nadnerczy węzłów chłonnych (na terenie jamy brzusznej i śródpiersia)
Wykład, lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka:
Krtań i tchawica – budowa fizjologiczna i wybrane patologie w USG.

14:00-15:00
Przerwa obiadowa

15:00-20:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Adam Gierulski

Niedziela 13.05.2018r.


9:00-12:30
Wykład , lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka:
Tarczyca – budowa fizjologiczna i wybrane patologie w USG.
Gruczoł ślinowy w obrazowaniu ultrasonograficznym.
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
Tematyka:
Technika badania, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące węzłów chłonnych zagardłowych

12:30-13:00
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

13:00-17:00
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk – Szczepaniak
lek. wet. Adam Gierulski

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE