USG w Rozrodzie Małych Zwierząt

poziom podstawowy i średniozaawansowany

21-23 sierpnia 2020 r.

Zapraszamy na kolejne warsztaty rozrodowe. Jak zwykle postaramy się aby zajęcia praktyczne były obficie wypełnione pacjentami. Czeka na Państwa wiele ciekawych przypadków: przerosty, torbiele prostaty, guzy i zapalenia jąder, samice po porodzie, z problemami rozrodowymi,
zapalenia, przerost torbielowaty macicy, cysty na jajnikach, ciąże wczesne i po 50 dniu !!!

Szkolenie skierowane jest do osób początkujących i średniozaawansowanych. Obejmuje aż 23 h warsztatów, materiały szkoleniowe oraz posiłki. Uczestnicy otrzymują certyfikaty.

Planowana liczba uczestników to maksymalnie 15 osób, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3 osobowych grupach, na 5 grup przewidzianych jest aż trzech prowadzących. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach firmy Mindray. Zadbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy.

Całkowity koszt szkolenia to 1980 zł za osobę.

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1025 1000 0092 7154 3952

odbiorca: Redline s.c.

PROWADZĄCY

lek. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel małej suni "Lady"

dr n. wet. Kamil Kacprzak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2013 roku. Nauczyciel akademicki. W listopadzie 2018 ukończył studia doktoranckie i uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych w specjalności Rozród Zwierząt. Członek EVSSAR (European Veterinary Society For Small Animal Reproduction). Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu rozrodu zwierząt. Ukończył europejski kurs „Small Animal Reproduction” w Giessen w Niemczech. Odbył staż w klinice rozrodowej BlendiVet we Frankfurcie. W Redline prowadzi konsultacje z zakresu rozrodu (m.in. diagnostyka i leczenie zaburzeń płodności, wyznaczanie terminu krycia, sztuczna inseminacja, prowadzenie ciąży, waginoskopia). Prywatnie jest aktorem warszawskiego Teatru THB.

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, ukończyła 2-letni kurs USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG - MAMY OKO DO CIEKAWYCH PRZYPADKÓW

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek 21.08.2020r.


12:30-14:30 – wykład, dr n. wet. Kamil Kacprzak
Tematyka: „Cykl płciowy suki i kotki (przypomnienie)”

14:30-15:00 – przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

15:00-17:00 – wykład, dr n. wet. Kamil Kacprzak
Tematyka: „Cytologia pochwy i badania hormonalne jako pomocnicze metody diagnostyczne”

17:00-19:00 – ćwiczenia praktyczne, dr n. wet. Kamil Kacprzak
Tematyka: „Technika wykonania badania cytologicznego pochwy oraz ocena preparatów”

Sobota 22.08.2020 r.


9:00-14:00 – wykład, lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka: „Badanie USG:
– fizjologia układu rozrodczego żeńskiego i męskiego
– fizjologia ciąży i okresu poporodowego
– wyznaczanie optymalnego terminu krycia”

14:00-15:00 – przerwa obiadowa

15:00-19:00 – ćwiczenia praktyczne, lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak
dr n. wet. Kamil Kacprzak

Niedziela 23.08.2020 r.


9:00-12:00 – wykład, lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka: „Badanie USG:
– patologia układu rozrodczego żeńskiego i męskiego
– patologia ciąży i okresu poporodowego

12:00-12:30 – przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

12:30-15:30 – ćwiczenia praktyczne, lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak
dr n. wet. Kamil Kacprzak

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu