USG Struktur Drobnych U Małych Zwierząt

poziom średniozaawansowany i zaawansowany

09-11 października 2020 r.

Szkolenie obejmuje aż 25 h warsztatów, materiały szkoleniowe oraz posiłki. Uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Mała liczba uczestników gwarantuje bardzo wysoki poziom i dostępność szkolenia. Ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3 osobowych grupach, na 5 grup uczestników przewidzianych jest aż 3 prowadzących. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach firmy Mindray. Zadbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy.

Warsztaty pomogą Państwu nauczyć się badania najbardziej ukrytych, drobnych narządów: krtani, tchawicy, tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych na terenie szyi, jamy brzusznej i klatki piersiowej, nadnerczy, trzustki, ukł. żółciowego, wpustu i części odźwiernikowej żołądka, brodawki dwunastnicy, ujścia biodrowo-ślepo-okrężniczego, jelita ślepego i innych.

Dzięki bardzo dużej liczbie pacjentów, którzy są dla Państwa przygotowani do badania będziecie Państwo mogli przy wsparciu naszych doświadczonych i bardzo zaangażowanych prowadzących odkryć obrazy fizjologiczne, jak i patologie występujące w tych drobnych strukturach.

Całkowity koszt szkolenia to 2590 zł za osobę.

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1025 1000 0092 7154 3952

odbiorca: Redline s.c.

PROWADZĄCY

DR N. WET. ANNA ŁOJSZCZYK

W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych i ultrasonograficznych

lek. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel małej suni "Lady"

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW oraz 2-letniego kursu USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG - MAMY OKO DO CIEKAWYCH PRZYPADKÓW

PROGRAM WARSZTATÓW

Piątek 09.10.2020 r.


15:00-20:30
Wykład, dr n. wet. Anna Łojszczyk
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i procesy patologiczne dotyczące:
- dróg żółciowych (pęcherzyk żółciowy, przewody żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe)
- struktur drobnych przewodu pokarmowego (wpust i część odźwiernikowa żołądka, brodawka dwunastnicy, połączenie biodrowo-ślepo-okrężnicze, jelito ślepe)
- trzustki
- nadnerczy
- węzłów chłonnych (na terenie jamy brzusznej, szyi i śródpiersia)

Sobota 10.10.2020 r.


8:00-13:30
Wykład, lek. wet. Adam Gierulski
Tematyka:
Technika badania, anatomiczne punkty odniesienia, prawidłowa budowa i patologie dotyczące:
-języka, krtani, tchawicy, przełyku, mięśni szyi, tarczycy, przytarczyc, ślinianek (żuchwowej, podjęzykowej, przyusznej, jarzmowej)

13:30-14:30
Przerwa obiadowa


14:30-19:30
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk
lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak

Niedziela 11.10.2020 r.


8:00-16:00
Ćwiczenia praktyczne ( w tym przerwy kawowe i obiadowa)
dr n. wet. Anna Łojszczyk
lek. wet. Adam Gierulski
lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu