Badanie ultrasonograficzne w onkologii. Biopsja pod kontrolą USG.

poziom średniozaawansowany i zaawansowany

28-29 listopada 2020 r.

Zapraszamy na szkolenie ultrasonograficzne pt. "Badanie Ultrasonograficzne w onkologii. Biopsja Pod Kontrolą USG", które odbędzie się w Klinice Weterynaryjnej Redline, ul. Łączności 2G, 05-552 Łazy, w dniach 28 i 29 listopada 2020 r.

Szkolenie skierowane jest do osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Uczestnicy otrzymają: certyfikaty ukończenia szkolenia oraz przykłady profesjonalnych opisów USG.

Całkowity koszt szkolenia to 2490zł od osoby.

Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1025 1000 0092 7154 3952

odbiorca: Redline s.c.

 

PROWADZĄCY

lek. wet. Mariusz Miazga

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, członek European Society of Veterinary Oncology (ESVONC), absolwent studiów podyplomowych na kierunku Onkologia Weterynaryjna w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS), Department of Science, University of Luxembourg. Swoją wiedzę zdobywał i stale pogłębia w trakcie wielu krajowych i zagranicznych szkoleń z zakresu onkologii, cytologii, ultrasonografii i endoskopii. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał podczas stażu i pracy w Centrum Zdrowia Małych Zwierząt Multiwet w Warszawie. Następnie pracując u boku doświadczonego onkologa weterynaryjnego Leonarda Gugały w Szczecinie rozpoznał i rozwijał swoje zainteresowania onkologiczne, które stały się jego pasją. Jako współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej Pobłocki i Miazga, oraz konsultant Trójmiejskiej Kliniki Weterynaryjnej na co dzień zajmuje się przede wszystkim rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych, a ultrasonograf i igły biopsyjne są przy tym podstawowym zestawem diagnostycznym. Poza pracą kliniczną dzieli się swoją wiedzą jako prelegent na seminariach i warsztatach z dziedziny onkologii i ultrasonografii.

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota 28.11.2020 r.


9:00-13:30
Część teoretyczna
-podstawy biopsji, rodzaje biopsji, postępowanie z pozyskanym materiałem biopsyjnym
- biopsja narządów jamy brzusznej – wskazania, przeciwwskazania, powikłania na podstawie licznych przypadków ( śledziona, wątroba, nerki, przewód pokarmowy, węzły chłonne)
W tym 1-2 przerwy kawowe.

13:30-14:30
Przerwa obiadowa

14:30-19:00
Część praktyczna
- omówienie narzędzi biopsyjnych, biopsja pod kontrolą usg przygotowanych narządów zanurzonych w żelatynie (nerki wieprzowe, wątroba), przygotowanie preparatów cytologicznych, postępowanie z bioptatem ( około 90 minut)
- biopsja narządów jamy brzusznej – praca na zwłokach ze zmianami na terenie jamy brzusznej ( około 90 minut)
- usg pacjentów ze zmianami onkologicznymi na terenie jamy brzusznej – ( 1 pacjent na 1 stół na 45 minut), biopsja pokazowa zmiany/narządu jamy brzusznej przeprowadzona przez prowadzącego ( łącznie ok. 90 minut)

Niedziela 29.11.2020 r.


9:00-13:00
Część teoretyczna
- biopsja narządów, klatki piersiowej - wskazania, przeciwwskazania, powikłania (wprowadzenie do usg przezklatkowego, biopsja zmian w płucach i śródpiersiu, punkcja opłucnej i osierdzia)

13:00-14:00
Przerwa obiadowa

14:00-17:00
Część praktyczna
- praca na przygotowanych zwłokach- punkcja opłucnej i osierdzia ( ok. 90 minut), dla chętnych trening biopsji narządów jamy brzusznej
- badanie pacjentów z płynem w opłucnej i osierdziu, pacjentów onkologicznych ze zmianami w płucach i opłucnej (ewentualnie w przypadku braku w/w wykonamy usg pacjentów ze zmianami w brzuchu i biopsję pokazową kolejnego pacjenta) ok. 90 minut

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu