poziom podstawowy i średniozaawansowany
Szkolenie skierowane jest do osób początkujących i średniozaawansowanych, zarówno dla lekarzy weterynarii, jak i studentów medycyny weterynaryjnej. Pozwala od podstaw rozwinąć umiejętności ultrasonograficzne. Wykładowcy wprowadzają uczestników w świat ultrasonografii, rozpoczynając szkolenie od omówienia anatomii topograficznej narządów jamy otrzewnej i przestrzeni zaotrzewnowej na przejrzystych rycinach oraz scanach i filmikach ultrasonograficznych. W następnej kolejności określają zasady przeprowadzania badania i nomenklaturę ultrasonograficzną wraz ze wskazaniem szczególnej uwagi na artefakty, aby ich znajomość pomogła uczestnikom uniknąć błędów w odczycie ultrasonograficznym. Ogromna część szkolenia poświęcona jest na omówienie technik badania, wad wrodzonych i nabytych oraz najczęstszych patologii poszczególnych narządów jamy otrzewnej i zaotrzewnowej, z którymi będziecie Państwo spotykać się w swojej codziennej diagnostyce ultrasonograficznej. Szkolenie obejmuje aż 24 h warsztatów!
Uczestnicy otrzymają:
Planowana liczba uczestników to maksymalnie 16 osób, szkolenie podzielone jest na część wykładową i praktyczną, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3-4 osobowych grupach. W trosce o Państwa komfort zadbaliśmy o to, by w części praktycznej wsparcia udzielało czterech trenerów: dr n. wet. Anna Łojszczyk, lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak, dr n. wet. Andrzej Łobaczewski, lek. wet. Magdalena Wójcik. Część praktyczna poprzedzona zostanie badaniami pokazowymi, aby nakreślić uporządkowany plan badania jamy brzusznej kota i psa. Gwarantujemy dużą liczbę pacjentów odpowiednio przygotowanych do badania. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach ultrasonograficznych firmy GE Healtcare udostępnionych przez firmę Vetiss.
W 2006 roku ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie następnie podjęła zatrudnienie w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii Katedry i Kliniki Chirurgii Zwierząt. W 2013 roku obroniła pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej i zaczęła pracę na stanowisku adiunkta, poświęcając się pracy naukowo-badawczej związanej z diagnostyką obrazową zwierząt towarzyszących. Bierze udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych, jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Od kilku lat jest członkiem EAVDI – European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Współpracuje z licznymi prywatnymi praktykami weterynaryjnymi w zakresie konsultacji radiologicznych i ultrasonograficznych.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, ukończyła 2-letni kurs USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG – mamy oko do ciekawych przypadków
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2010 r. Specjalista Radiologii Weterynaryjnej oraz Chorób Psów i Kotów. Stale pogłębia wiedzę również na szkoleniach i konferencjach z zakresu ultrasonografii. Na co dzień wykonuje badania ultrasonograficzne małych zwierząt w lecznicach weterynaryjnych.
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Specjalista Chorób Psów i Kotów oraz Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej (Radiologii Weterynaryjnej). Lekarz certyfikowany przez Sekcję Weterynaryjną Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Wykład: Anatomia topograficzna narządów jamy otrzewnej i przestrzeni zaotrzewnowej, artefakty, zasady przeprowadzania badania ultrasonograficznego, nomenklatura ultrasonograficzna, ciekawe przypadki.
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
Ćwiczenia praktyczne: Pokazowe badanie USG jamy brzusznej - lokalizacja poszczególnych narządów.
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
Wykład: Narządy miąższowe i przewód pokarmowy. Technika badania narządów, obrazy prawidłowe, wady wrodzone i nabyte oraz najczęstsze patologie: wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, śledziony, żołądka, jelit i trzustki.
dr n. wet. Anna Łojszczyk
Przerwa obiadowa
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
dr n. wet. Andrzej Łobaczewski
lek. wet. Magdalena Wójcik
Wykład: Układ moczowo-płciowy żeński i męski. Technika badania narządów, obrazy prawidłowe, wady wrodzone i nabyte oraz najczęstsze patologie: nerek, części bliższej moczowodów, pęcherza moczowego, i cewki moczowej, przestrzeni zaotrzewnowej, nadnerczy, układu rozrodczego żeńskiego i męskiego.
dr n. wet. Anna Łojszczyk
Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem
Ćwiczenia praktyczne
dr n. wet. Anna Łojszczyk
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
dr n. wet. Andrzej Łobaczewski
lek. wet. Magdalena Wójcik