Badanie Ultrasonograficzne Oka i Przestrzeni Zagałkowej z uwzględnieniem Naczyń Krwionośnych

14-15 listopada 2020 r.

Pora wyczerpać temat z Ultrasonografii Oka ! Zapraszamy na szkolenie pt. "Badanie Ultrasonograficzne Oka i Przestrzeni Zagałkowej z uwzględnieniem Naczyń Krwionośnych". Szkolenie skierowane jest do osób chcących rozszerzyć swą wiedzę z zakresu ultrasonografii oraz zainteresowanych tematyką okulistyczną. Obejmuje 16 godzin warsztatowych, materiały szkoleniowe oraz posiłki. Uczestnicy otrzymają certyfikaty.
Maksymalna liczba uczestników to 10 osób. Pracować będziemy na aparatach klasy premium firmy Mindray i Samsung dostarczanych przez firmę Vetmedical. Jak zawsze zadbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy.

Koszt szkolenia: 2490 zł

Dane do przelewu:

ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1025 1000 0092 7154 3952
odbiorca: Redline s.c.

PROWADZĄCY

dr n. wet. Piotr Dębiak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie. Pracuje w Pracowni Radiologii i Ultrasonografii, pełniąc funkcję kierownika tej jednostki. W 2009 roku obronił pracę doktorską z zakresu radiologii weterynaryjnej. Od wielu lat zainteresowania swe wiąże z diagnostyką obrazową zwierząt. Od 2013 roku jest dyplomowanym specjalistą w dziedzinie Radiologii Weterynaryjnej. Aktywny nauczyciel akademicki, wykładowca i propagator współczesnej wiedzy z obszaru weterynaryjnej diagnostyki radiologicznej i ultrasonograficznej pośród młodzieży akademickiej w trakcie spotkań kół naukowych, IVSA, szkoleń i zajęć fakultatywnych. Pasjonat ultrasonografii. Autor i współautor ponad 70 prac publikacyjnych z zakresu diagnostycznego obrazowania zwierząt. Jest członkiem Zarządu Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Z lekarzami i dla lekarzy prowadzi wykłady i praktyczne szkolenia z zakresu radiografii i ultrasonografii. Swoje zainteresowania w pracy klinicznej i naukowej kieruje obecnie także stronę tomografii komputerowej.

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota 14.11.2020 r.


9:30-14:30
Część teoretyczna z przerwą kawową

14:30-15:30
Przerwa obiadowa

15:30-18:30
Badanie pokazowe przeprowadzane przez prowadzącego oraz część praktyczna

Tematyka dnia:

  • anatomia gałki ocznej, struktur okołogałkowych i oczodołu
  • technika badania gałki ocznej min.: ułożenia, projekcje, różne głowice - różne możliwości, artefakty
  • oko prawidłowe i przestrzeń zagałkowa w obrazie usg (z uwzględnieniem naczyń krwionośnych oka)
  • biometria struktur gałki ocznej u psa i kota

Niedziela 15.11.2020 r.


9:00-11:30
Część teoretyczna z przerwą kawową

11:30-12:00
Badanie pokazowe przeprowadzane przez prowadzącego

12:00-13:00
przerwa obiadowa

13:00-16:00
Część praktyczna

Tematyka dnia:

  • analiza sonograficzna patologii gałki ocznej takich jak: jaskra, zaćma, zmiany w obrębie ściany gałki ocznej, tęczówki, ciała rzęskowego, ciała szklistego
  • choroby wrodzone, zmiany zapalne, zwyrodnieniowe i pourazowe; analiza przypadków klinicznych
  • możliwości diagnostyczne ultrasonografii w przypadkach chorób gruczołu trzeciej powieki i narządów przestrzeni zagałkowej

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu