Ilość dostępnych miejsc: 6 szt.
poziom średniozaawansowany i zaawansowany
Zapraszamy na nasze warsztaty ultrasonograficzne w postaci kompendium wiedzy na temat USG tkanek narządu ruchu – mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i naczyń krwionośnych. Na kursie omawiana będzie anatomia prawidłowa i najczęstsze choroby narządu ruchu u psów i kotów, diagnozowane w praktyce weterynaryjnej (z dużym naciskiem na psy sportowe). Zapraszamy na szkolenie osoby swobodnie obsługujące aparat USG i wykonujące badania USG na poziomie średniozaawansowanym, zaawansowanym pragnące rozwinąć swoje umiejętności w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu- mięśni i stawów. Szkolenie obejmuje aż 18 h warsztatów, z czego 11 h poświęcamy na ćwiczenia praktyczne!
Uczestnicy otrzymają:
a po ukończeniu szkolenia:
Planowana liczba uczestników to maksymalnie 8 osób, szkolenie podzielone jest na część wykładową i praktyczną, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3-4 osobowych grupach. Część praktyczna poprzedzona zostanie badaniami pokazowymi, aby prowadzący w uporządkowany sposób nakreślił techniki badania tkanek narządu ruchu. Gwarantujemy bardzo dużą liczbę pacjentów odpowiednio przygotowanych do badania. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach ultrasonograficznych firmy GE Healtcare udostępnionych przez firmę Vetiss!
Tytuł doktora nauk, specjalisty radiologii weterynaryjnej. Znany i bardzo ceniony szkoleniowiec oraz wykładowca z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej i dopplerowskiej. Kierownik naukowy konferencji ultrasonograficznych. Autorka wielu publikacji naukowych. Kształciła się w Polsce i za granicą, ciągle poszerza zakres wiedzy, którą chętnie się dzieli.
Wykład:
- podstawy patofizjologii narządu ruchu i techniki badania USG tkanek narządu ruchu- diagnostyka USG mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i naczyń krwionośnych
- anatomia prawidłowa i najczęstsze patologie stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego
- anatomia prawidłowa i najczęstsze patologie stawu biodrowego, kolanowego i stępowego
dr n.wet. Anna Kosiec-Tworus
Przerwa obiadowa
Ćwiczenia praktyczne:
- badanie pokazowe przeprowadzone przez prowadzącego oraz część praktyczna
dr n.wet. Anna Kosiec-Tworus